Rólunk

Óvodánk egy telephelyen működik, a kertvárosban (Gróf Apponyi Albert út 13.) hat csoporttal.

Fenntartó: Tokaj Város Önkormányzata

Veresné Székely Nikoletta

Óvodatitkár:

Ulimájer Ágnes

Tokaj Város Önkormányzata sikeres pályázatának eredményeként 2009-2010-ben megvalósúlt a Kertvárosi óvoda bővítése, építése.
A tokaji gyermekek egy korszerű, XXI. századi óvodában, együtt nevelkedhetnek a jövőben. Az „új” óvoda tágas, világos csoportszobákkal, tornateremmel, egyéni fejlesztőszobával stb. minden igényt kielégít.

Számunkra a nevelés legmegfelelőbb színtere a JÁTÉK, melyhez szervesen kapcsolódik a TANULÁSI folyamat, az egyéni képességfejlesztés, figyelve a gyermek saját érési ütemére.

• A gyerekek tapasztalatot szereznek, és megismerkednek a környező világ természeti és matematikai jelenségeivel
  • Mozgásuk fejlődik: a változatos testi nevelés során, állóképesség fejlesztő tornán, lábtornán, zenés, játékos tornán.
  • Művészeti nevelés keretében: ismerkednek énekes játékokkal, néptánccal, néphagyományokkal. Fontos feladatunknak tartjuk az ünnepekhez, évszakokhoz kapcsolódó hagyományőrzést. Lehetőségük van ismerkedni változatos kézműves tevékenységekkel. (festés, varrás, agyagozás, szövés stb.)
  • Anyanyelvi nevelés: során minden nap mesét hallgatnak, szervezünk számukra dramatikus játékfoglalkozásokat, zenés bábszínházat, színház látogatást.
  • Angol nyelvi játékok keretében: cél az angol nyelv megszerettetése.
  • Kinder Klub: játékos ismerkedés a német nyelvvel.

Az óvoda nevelési programja tevékenységközpontú, személyiségfejlesztő, a kompetencia alapú nevelés módszereivel.
A nevelési programban kiemelt szerepet kap a szocializáció folyamata, az érzelmi nevelés. Ezáltal válhat hatékonnyá a személyiségfejlesztés.

Az óvodai nevelés kiegészítője a családi nevelésnek. A gyerekek legfontosabb tevékenysége a játék, amely során megismerkednek a környező valóssággal, megtanulják a kapcsolatteremtés technikáit, megtanulnak alkalmazkodni, toleránsak és udvariasak lesznek.
A nevelési folyamat komplex rendszerében a gyermekek egyéni fejlődését figyelembe véve, optimálisan fejlesztjük érzelmi, értelmi, testi képességeiket.

Az alaptevékenységekre épülnek a kiegészítő tevékenységek a középső csoporttól.

Alaptevékenységek

• Mindennapos mese-vers
  • Testnevelés
  • Külső világ tevékeny megismerése
  • Matematika a környezetünkben
  • Ének-zene
  • Vizuális nevelés

Kiegészítő tevékenységek

• Báb, dramatikus játék
  • Állóképesség fejlesztő torna, lábtorna
  • Néptánc, néphagyományok
  • Igény szerint angol és német nyelvi játékok
  • Séta, kirándulás, kulturális rendezvények
  • Rendszeres színház, könyvtár látogatás
  • Hitoktatás

A tokaji óvoda több éve tagja az „Egészségesebb Óvodák Nemzeti Hálózatának”.
Törekszünk az egészséges életmód kialakítására nevelni a gyermekeket. Hetente egy alkalommal vitamin-napot tartanak a csoportok. Ismerkednek a helyes táplálkozással.
Szűrővizsgálatokon vesznek részt. Sokat játszanak, sétálnak, mozognak, tartózkodnak a friss levegőn.

2008. tavaszán a kulturális és környezetvédelmi Minisztérium pályázatán elnyertük a „Zöld óvodamegtisztelő kitüntetést.

Tokaj, Tokaj-hegyalja központja, a világörökség része, a szőlő és borkultúra fellegvára.
Nevelésünk fontos pillére a hagyományok ápolása, népi mesterségek megismertetése, környezetünk óvása.

Ennek érdekében a mindennapi nevelésben jelen van

• Szüret (préselés)

Szüreti mulatság, pincelátogatás

• Hajókirándulás
  • Dióverés, almaszedés, kukoricatörés
  • Csoportkirándulások
  • Virágültetés, madáretetés
  • Állatgondozás
  • Szelektív hulladékgyűjtés

A személyiségfejlesztés folyamatát még kulturális programok egészítik ki.

Az óvodai nevelési program és a házirend minden érdeklődő számára hozzáférhető az óvodában.

Alapszolgáltatás:

• Egyéni fejlesztés
  • Logopédia
  • Hitoktatás
  • Mozgásterápia
  • Népi játék, néptánc
  • Könyvtár látogatás
  • Tehetséggondozás

Szülői támogatást igénylő szolgáltatás:

• Angol, német, nyelvvel való játékos ismerkedés
  • Színházlátogatás
  • Zenés, bábelőadás
  • Sakkoktatás
  • Modern tánc

Óvodai Alapítvány segíti a munkát

• Gyermekkert Alapítvány

Az „új” óvoda elkészültével a város közoktatási intézményeinek sora bővült.

Az óvodapedagógusok egy közösségben, korszerű épületben napjaink kihívásainak megfelelve, együtt nevelhetik a tokaji gyermekeket. Az óvodapedagógus a nevelés során arra törekszik, hogy a gyermekek az óvodából kikerülve, örömmel emlékezzenek az itt eltöltött évekre, megfelelő képességekkel, készségekkel felruházva, az iskolában magabiztos, sikeres fiatalokká váljanak.

Apróságokban a jövő

twittergallerycontact