Búzavirág csoport

Búzavirág koszorú,
Itt senki se szomorú,
Találd meg a helyed itt,
Ebben segítünk most mi

Búzavirág koszorú, Itt senki sem szomorú

csoport óvónői:

Kohlmajer Ernőné Gyöngyi néni

Herczeg Erika

Pedagógiai asszisztense:

Palsics Zsuzsa

A csoport dajkája:

Ádám Istvánné Ildikó néni

A Búzavirág csoport a Tokaji Óvoda 25 fős gyermekközössége. Mini csoportunk

2016. szeptember 1-jén indult. Pályakezdő és a több évtizedes gyakorlattal rendelkező óvodapedagógus irányításával, pedagógiai asszisztens hatékony közreműködésével, aktív dajka segítségével működik.  Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy az új gyermekek (2,5-3 évesek) számára egy olyan szeretetteljes, családias, elfogadó légkört biztosítsunk, amelyben elősegítjük az óvodai szocializációt, a zökkenőmentes beilleszkedést. Legfontosabb számunkra, hogy gyermekeink szívesen jöjjenek reggelente, napközben jól érezzék magukat az oviban, szüleik pedig biztonságban, szerető, gondoskodó kezek között tudhassák csemetéiket. Fontosnak tartjuk, hogy minden kisgyermek jól érezze magát, nagyon szeressék és ő is viszont szerethessen, miközben nyugodt, biztonságos, derűs hangulatban játszik.

A beilleszkedés megkönnyítését a fokozatos, „családos” beszoktatás szolgálja, és azoknak a személyes tárgyaknak a bevitele a csoportszobába, amelyek biztonságot és megnyugvást jelenthetnek az első napokban, az új közösségben.

Tudatosan törekszünk arra, hogy biztonságérzetüket folyamatos és állandó napirend biztosítsa, napjukat a játék szője át és határozza meg. Életkorhoz igazodó oktató-nevelő programunk naponta lehetőséget nyújt a gyermekek számára érdekes, változatos tevékenységekre (mese, vers, ének, mondóka, játékos torna, alkotás). Arra törekszünk, hogy lehetőségük legyen olyan programokba bekapcsolódni, amelyekben nekik megfelelő ütemben fejlődhetnek, és szerezhetnek tapasztalatokat, ismereteket környezetükről és önmagukról.

Jellemző ránk, hogy a gyermeki motiváltság, aktivitás ébrentartása, a kreativitás előtérbe helyezése és a kompetencia érzés kialakítása érdekében egy-egy témát téma hetek formájában dolgozunk fel. Éves tervünk az évszakok, ünnepkörök, valamint a jeles napok köré épül. Sokat énekelünk, vannak kedvenc meséink, verseink, szeretünk festeni, rajzolni, gyurmázni, barkácsolni, mozogni a szabadban, figyeljük a természet változásait, szeretjük és védjük azt.  Hagyományteremtő ünnepünk a Márton nap.

Segítjük a gyerekeket abban, hogy az óvodai élet során el tudják sajátítani az együttélés szabályait, a közösségi élet szokásait, s idővel megfelelő felkészültséggel, nyitott, érdeklődő, együttműködő, elfogadó, kreatív, alkotógondolkodású gyermekekként, megfelelő önbizalommal kezdhessék meg az iskolát. Szeretnénk, ha munkánk során a gyermekek olyan élményekkel gazdagodnának, amelyre később is szívesen emlékeznek majd vissza.

Célunkat az egészséges környezet megteremtésével, együtt érző nevelői magatartással, a gyermeki személyiség maximális tiszteletével, a szabadság és a korlátozás kellő arányával, a gyermek elfogadásával, egyéni igények kielégítő gondozásával kívánjuk elérni.

Hitvallásunk az őszinte, együttérző elfogadás, eszközünk a szeretet.

Csoportunk esemény naptára

2016. augusztus

Szülői értekezlet az új óvodások szüleinek

2016. szeptember